2011. január 8., szombat

Tüntetés a magyar sajtószabadságért

Tüntetés a magyar sajtószabadságért
- sajtóközlemény -

Azonnal közölhető!
Kérjük számoljon be az eseményről!


Időpont: 2011. január 14., péntek, 18.00
Helyszín: Budapest, Kossuth tér


A tömeg erejével kívánunk nyomást gyakorolni a kormányra, hogy a január 1-től hatályos cenzúratörvényt vonja vissza, és garantálja a sajtószabadságot Magyarországon.

Már egy héttel a tüntetés előtt közel 5000 ember jelezte részvételi szándékát, köztük a Fidesz, az MSZP, a Jobbik és az LMP szavazói, valamint olyanok, akik egyik pártra sem adták le voksukat.


A tüntetés szervezését az Egymillióan a magyar sajtószabadságért Facebook oldal támogatja.
http://www.facebook.com/sajtoszabadsagert

A Facebook  „Egymillióan a magyar sajtószabadságért” oldalához két hét leforgása alatt közel 60.000 ember csatlakozott. A csatlakozók szándéka, hogy párt- és politikai ideológiától mentes civil összefogással elősegítsÉK a magyarországi sajtószabadság helyreállítását, melyet a kormány által elfogadott és 2011. január 1-én hatályba lépett un. médiatörvény a sárba tipor.

Felszólítjuk Magyarország Kormányát, hogy az ország polgárainak érdekében azonnal vonja vissza a nemzetközi felháborodást is kiváltó ominózus törvénycsomagot!
A kiegyensúlyozott tájékoztatás követelményének megfelelve mellékeljük azt a több mint 600, a nezetközi sajtóban, a világ több tucat nyelvén megjelent cikket, ami alapján joggal érezzük úgy, hogy kormányunk hibájából csorba esett Magyarország, valamint annak polgárainak és lakosainak jó hírnevén.
(Melléklet: Internetional Press Coverage: http://www.szabadsajto.com/hu/kulfoldi-sajtohirek/nemzetkozi-sajtovisszhang)
Gyere, ha az ominózus törvénnyel nem értesz egyet, ha úgy gondolod, hogy ez a törvény bármilyen módon korlátozza a szólás, a sajtó szabadságát. .  A civil mozgalom tagjainak nem volt módjuk a véleményük kifejezésére; mert sok más, az elmúlt hónapok során elfogadott törvényhez hasonlóan nem folyt társadalmi egyeztetés a törvény beterjesztése előtt, a kormány ígérete ellenére sem.

Mi, civilek legyünk ott, és fejezzük ki nemtetszésünket a cenzúratörvénnyel szemben!
Hozz transzparenst, hozd a nagy hangod!

(Ne gyere ha pártszínekbe burkolva akarod véleményedet kinyílvánítaniPolitikai képviselőinket, legyenek bármely párt tagjai, arra kérjük, hogy az országgyűlésben végezzék a feladataikat. Nem szeretnénk, ha bármilyen politikai párt vagy személyiség megpróbálná saját céljaira felhasználni összefogásunkat, hitelességünket.)



A demonstrációt a Budapesti Rendőrfőkapitányságon bejelentettük, amely azt – a rendezőkkel történt egyeztetés után - tudomásul vette.
A tüntetés szervezői pártoktól és minden más szervezettől független magánszemélyek.


TOVÁBBI INFORMÁCIÓ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=174931022547487

addahangod@gmail.com 



PROGRAM

A tüntetés résztvevői szimbólikusan a Parlament bejáratára szegezik kiáltványukat, amit már eddig is több ezren írtak alá!

http://szabadsajto.com/kialtvany

A kiáltvány szövege:
A Magyar Köztársaság Elnökéhez, Országgyűléséhez, Kormányához és valamennyi honfitársunkhoz!
Mi, alulírottak, a magyarországi médiatartalmak előállítói és befogadói nem értünk egyet a 2010. december 21-én elfogadott médiatörvény szellemiségével. Alkotmányos és emberi jogaink biztosítása érdekében követeljük:
  1. a véleménynyilvánítás szabadságának biztosítását;
  2. a szakmai szervezetek bevonását a médiaszabályozás folyamatába;
  3. politikailag független médiatanács megválasztását, és a médiahatóság elnökének legfeljebb négy évre történő kinevezését;
  4. a szakma által delegált ellenőrző hatóság (Felügyelő Bizottság) és a szakmai képviselet biztosítását;
  5. a kilátásba helyezett bírságok ésszerűsítését;
  6. az írott és elektronikus sajtó kivonását a törvény hatálya alól, a lineáris elektronikus média függetlenségét, az online, az írott és az audiovizuális sajtó, valamint a földi és online terjesztésű műsorsugárzás megkülönböztetését;
  7. a különböző közszolgálati hírszerkesztőségek függetlenségét: a nemzeti hírügynökség mint kizárólagos hírgyár léte veszélyezteti a különböző közszolgálati médiatípusok közötti különbségeket, a szerkesztői szabadságot és vele az objektív tájékozódáshoz való jogot.
Ennek alapján kérjük, hogy az Országgyűlés vonja vissza a 2010. december 21-én elfogadott médiatörvényt, valamint helyezze hatályon kívül a hozzá kapcsolódó 2010. évi CLXXXV. tv. 2. § VIII/B Fejezetét, és a kormány kezdeményezze egy új törvény létrejöttét a fenti szempontok mindegyikének figyelembevételével.
Amennyiben követeléseink nem teljesülnek, véleményünknek további akciók által kívánunk hangot adni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése